„Mediace-metoda, profese, konkurenceschopnost“ – nový projekt

Krnovská vzdělávací firma EDUCO CENTRUM s.r.o. 01. 8. 2012 zahájila realizaci nového grantového projektu: „Mediace - metoda, profese, konkurenceschopnost.“ reg. č.: CZ.1.07/3.2.07/03.0030, který si klade za cíl vytvořit komplexní systém dalšího vzdělávání v tématu MEDIACE, a to jak pro profesní mediátory, tak pro další profese, které chtějí znalostí mediačních technik posílit své dílčí pracovní kompetence. Tento projekt, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR, pružně reaguje na potřebnost a velkou poptávku a dále také na změnu profesního chápání mediátora v souvislosti s čerstvě přijatým zákonem o mediaci č. 202/2012 Sb. (účinným od 1. 9. 2012).     

 

Tříúrovňový model vzdělávání, který prozatím v ČR nemá obdoby, chce na jedné straně postihovat potřeby profesionálních mediátorů nebo těch, kteří se jimi chtějí stát, s efektem posílení odborných kompetencí – profesní vzdělávání v mediaci.

 

Na druhé straně chce podporovat další množství různých profesí s potřebou posílení dílčích pracovních kompetencí souvisejících s jejich konkurenceschopností na trhu práce – vzdělávání v základních dovednostech konstruktivního řešení konfliktů. Těmito dalšími profesemi jsou např. pracovníci ve školství, ve zdravotnictví, ve službách, v obchodu, personalisté, politici, policisté, úředníci, manažeři, advokáti, poradci, sociální pracovníci,  ... .

 

Vznikne tak základní výcvik v mediaci, na který budou navazovat prohlubující specializační (oborové) výcviky reagující na odlišné potřeby a přístupy při mediacích různých typů konfliktů, ale také kratší tematické kurzy nabízející průběžné zvyšování kvalifikace i pro zkušené mediátory s dlouholetou praxí.

 

Systém má tímto k vytvoření nyní definovaných 31 vzdělávacích programů a výcviků s tím, že toto číslo není konečné - bude se měnit s vývojem potřeb společnosti.

 

Pilotní výuka vybraných 16 nově vzniklých programů odstartuje zakrátko (již v 1. polovině roku 2013), tak nepromarněte svou příležitost a ověřte si, zda splňujete předpoklady k zařazení do těchto realizovaných výcviků.  Pilotních výuk se budou moci zúčastnit pouze členové cílových skupin z Moravskoslezského kraje.

 

Autor článku: Ing. Pavel Čech


« zpět | publikováno: 25.09.2012


Komentáře k článku

+ přidat komentář